62-200 Gniezno; ul. Mieszka I 27
tel.: 577 001 317 biblioteka@gniezno.pbp.poznan.pl
http://gniezno.pbp.poznan.pl


Biblioteka czynna:

Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
Soboty 9.00-15.00

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW


W imieniu organizatorów zwracamy się z propozycją współpracy przy realizacji projektów objętych patronatem Ministra Edukacji Narodowej - V Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Edycja 2019/2020. Mistrzostwa Lokalne oraz Certyfikatu Wielkiej Ligi Czytelników: Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo - poprzez objęcie przez Państwa Instytucję funkcji Koordynatora Powiatowego.


Projekt Wielka Liga Czytelników to sprawdzone przedsięwzięcie, doskonale wpisujące się w realizację podstawy programowej przedszkoli i szkół. Skutecznie oddziałuje on na szeroko pojęty rozwój poprzez kształtowanie kompetencji czytelniczych wpływających na sukces ucznia. Czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności, która pozwala na wprowadzanie ucznia do świata wartości, budowanie relacji społecznych, wzmacnianie poczucia tożsamości, formowanie poczucia godności, rozwijanie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, rozbudzanie ciekawości poznawczej, kształtowanie postawy otwartej wobec świata, zachęcanie do samokształcenia.

Będziemy wdzięczni za nawiązanie współpracy, która przyniesie tak wiele dobrego. Jesteśmy przekonani, że projekt ten ma potencjał pozytywnego oddziaływania na czytelnictwo w Polsce i na jednoczenie ludzi wokół tej idei.
Zwracamy się do Państwa z propozycją współorganizacji projektu na obszarze powiatu poprzez objęcie funkcji Koordynatora Powiatowego.

Zainteresowanych prosimy o kontakt: wielkopolskie@wielka-liga.pl