62-200 Gniezno; ul. Mieszka I 27
tel.: 577 001 317 biblioteka@gniezno.pbp.poznan.pl
http://gniezno.pbp.poznan.pl


Biblioteka czynna:

Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
Soboty 9.00-15.00

TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA


Po raz drugi nasza Biblioteka włączyła się w obchody tegorocznego Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Święto to obchodzone jest 29 września, a ustanowione zostało z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września to dzień urodzin Janiny Porazińskiej, nieżyjącej już autorki książek dla dzieci i młodzieży.

U nas święto głośnego czytania trwało cały tydzień (od 24 do 28 września). W tym roku skorzystaliśmy z gościnności czterech gnieźnieńskich przedszkoli. Były to placówki numer 2,3,5 i 9. Zaprosiła nas także pani Anna Górczyńska z przedszkola w Mnichowie. Wśród czytanych dzieciom tekstów literackich znalazły się m. in. bajki: O Kicusiu i Wojtusiu, Przedszkolna księżniczka i Królowa Mgła, czy Pan Kuleczka. Na prośbę pań przedszkolanek niektóre teksty przeczytane dzieciom dotyczyły wartości, takich jak np. przyjaźń czy dobre maniery. Mali słuchacze okazali się niezwykle wdzięczną grupą odbiorców. Czytaliśmy głośno dzieciom, które uważnie słuchały, a później chętnie dzieliły się wrażeniami z lektury.

Serdecznie dziękujemy Paniom Przedszkolankom za zaproszenie, bardzo miłe przyjęcie i czekamy na kolejne zaproszenia do głośnego czytania.