62-200 Gniezno; ul. Mieszka I 27
tel.: 577 001 317 biblioteka@gniezno.pbp.poznan.pl
http://gniezno.pbp.poznan.pl


Biblioteka czynna:

Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
Soboty 9.00-15.00

Przyjdź w taką noc... - wspomnienie o Czesławie Niemenie


W piatek (15 lutego) nasza Biblioteka gościła miłośników talentu Czesława Niemena. Spotkaliśmy się pod hasłem Przyjdź w taką noc, aby posłuchać muzyki wspaniałego artysty i poznać go jako człowieka. W 2019 roku obchodzimy dwie rocznice zwiazane z osoba Czesława Niemena: 15-lecie śmierci (17 stycznia 2004) oraz 80-lecie urodzin artysty. W imprezie uczestniczyło ponad 20 osób. Większość uznała, że kiedy słyszą Czesław Niemen myślą młodość, a zatem słowa muzyka, młodość, Niemen brzmią dla nich jak synonimy.

Jak wielka jest siła muzyki i talentu Czesława Niemena świadczy żywy odbiór jego spuścizny artystycznej wśród starszych i młodszych Polaków oraz liczne nowe wersje utworów.

Podczas imprezy wspomnieniowej muzyce Niemena towarzyszyła lektura fragmentów książki Piotra Szaroty - Od skarpetek Tyrmanda do Krawata Leppera: psychologia stroju dla średnio zaawansowanych, w której zaprezentowano upodobania modowe i osobowość naszego bohatera.

W czasie zabawy-układanki, polegającej na składaniu strof z piosenek Niemena, uczestnicy spotkania mogli popisać się ich dobrą zjanomością. Zadbaliśmy także o poczęstunek dla naszych miłych gości, którym serdecznie dziękujemy za obecność. Nasza impreza to dowód na to, że każdy pretekst jest dobry, aby słuchać śpiewu Czesława Niemana.

  • ico