62-200 Gniezno; ul. Mieszka I 27
tel.: 577 001 317 biblioteka@gniezno.pbp.poznan.pl
http://gniezno.pbp.poznan.pl


Biblioteka czynna:

Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
Soboty 9.00-15.00

FERIE W BIBLIOTECE


Jakie to atrakcje przekonali się wychowankowie Specjalnego Ośrodka Wychowaczego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Gnieźnie, którzy w pierwszym tygodniu ferii zimowych trzykrotnie odwiedzili naszą Bibliotekę. Zajęcia miały biblioterapeutyczny charakter i opierały się na połączeniu krótkich tekstów literackich z zabawami plastycznymi, ruchowymi i towarzyskimi.Nasi młodzi goście wysłuchali tekstu Pani Zima Agnieszki Antosiewicz, a potem wycinali śnieżynki z papieru i stoczyli "bitwę na kulki". Stworzyli też bałwana z papieru, bo jak wiadomo jest on symbolicznym "dzieckiem zimy".

Opowieść Mecenasa, czyli krótka historia otyłego jamnika, którego zmuszono do zadbania o siebie, stała się pretekstem do rozmowy o zdrowym odżywianiu. Były też zabawy ruchowe (np. Arka Noego i Na gazecie czy towarzyskie Sklep). Jako dodatek do zabaw pojawiły się bukiety owoców, z zapałem zjadane przez młodych smakoszy. Dzieci skomponowały także posiłek dla siebie w formie kolażu.

Podczas środowych zajęć dzieci robiły eksperymenty chemiczne. Pod kierunkiem Magdy Bukowskiej eksperymentowały z wodą utlenioną, mąką ziemniaczaną, atramentem, drożdżami i balonami. Była to ciekawa i niewymuszona lekcja chemii, pozwalająca dzieciom doświadczyć działania sił przyrody.

Dziękujemy wychowankom i wychowawcom gnieźnieńskiego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Słuzebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP za udział z nadzieją na kolejne spotkania.